KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14954315
nr 1495 4315
David Ahlqvist
(1900-1988), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 62, "Åker i snö". Bildmått: 21x16 cm, yttermått inklusive ram: 41x34 cm
David Ahlqvist, svensk konstnär född 1900, död 1988.
Utrop:
500 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:36:25